Contacteer ons – klik hier

Opleiding Computer Basis, Leer Werken met de Computer voor Beginners en Professionals

cursus thumbnail
Dag: op aanvraag Avond: op aanvraag
Dag: op aanvraag Avond: op aanvraag
Prijs Prijs op aanvraag
Leveringswijze Fysieke les
Capaciteit 12 Student
Niveau Beginner
Duur Levenslang

Wil je eindelijk vlot en zelfstandig werken met de computer zonder afhankelijk te zijn van collega’s of externe hulp? In de opleiding computer basis bij ECT leer je alles wat je nodig hebt: hoe een computer werkt, hoe je Windows en bestanden beheert, hoe je veilig surft en e-mailt en hoe je een printer instelt. Je volgt een basiscursus ict waarbij je direct werkt met concrete opdrachten, geen droge theorie maar leren door te doen.

Deze cursus computer voor beginners is ideaal voor iedereen die digitaal zelfredzamer wil worden op de werkvloer. Bij ECT werk je in een kleine groep van maximaal 12 deelnemers, ontvang je een certificaat op naam en profiteer je van 6 maanden helpdesk en een come-back garantie. Schrijf je in via contact@ect.be of bel 03/239.54.67.

Waarom kiezen voor deze computer basis opleiding bij ECT?

  • Meer dan 25 jaar ervaring in professionele IT- en computeropleidingen
  • Maximaal 12 deelnemers, intensieve, persoonlijke begeleiding gegarandeerd
  • Come-back garantie: herhaal de opleiding gratis tot 6 maanden na de originele sessie
  • Certificaat op naam na succesvolle afronding
  • 6 maanden e-mailondersteuning via helpdesk@ect.be na de cursus
  • Incompany mogelijk: training op maat bij jou op de werkvloer
  • 100% praktijkgericht: geen vakjargon, direct aan de slag

Voor wie is deze cursus?

  • Absolute beginners die voor het eerst met een computer leren werken
  • Administratieve medewerkers, secretaresses en onthaalmedewerkers
  • Herintreders en starters die digitaal zelfredzamer willen worden
  • Bedrijven die medewerkers digitaal sterker willen maken
  • Professionals die overschakelen naar digitaal werken
  • Iedereen die basis computervaardigheden wil versterken voor de werkvloer

Voorkennis: geen voorkennis vereist. Nieuwsgierigheid en motivatie volstaan.

Wat leer je in de opleiding computer basis?

Na deze basiscursus begrijp je hoe een computer werkt, hoe je efficiënt omgaat met Windows en hoe je veilig surft en e-mailt. Alles wat je leert, oefen je meteen in de praktijk.

Hardware begrijpen, hoe werkt een computer?

  • Hardware-onderdelen uitgelegd: CPU, moederbord, RAM, opslag en randapparatuur
  • Bits en bytes begrijpen in begrijpelijke taal
  • Componenten aansluiten en configureren
  • Verschil tussen besturingssystemen: Windows, macOS en Linux

Opleiding Windows basis, werken met je computer

  • Windows-omgeving begrijpen: bureaublad, startmenu en taakbalk
  • Bestandsbeheer met Verkenner: mappen aanmaken, bestanden opslaan en verplaatsen
  • Snelkoppelingen en bestandstypen herkennen
  • Instellingen en personalisatie in Windows correct beheren

Internet, e-mail en veiligheid

  • Verbinding maken via wifi en netwerk
  • Veilig surfen: browser gebruiken, wachtwoorden en phishing herkennen
  • E-mail versturen, ontvangen en beheren
  • Basisveiligheid: updates, virusscanner en veilig downloaden

Tekstverwerking en printer

  • Basisvaardigheden tekstverwerking: een brief maken en opslaan in Word
  • Documenten afdrukken en opslaan als PDF
  • Printerkeuze: laser vs. inktjet, installatie en onderhoud
  • Bestanden bewaren, terugvinden en delen via e-mail of OneDrive
Is deze cursus geschikt voor absolute beginners?

Ja, absoluut. De opleiding computer basis bij ECT start bij de allereerste basis, je hoeft nog nooit met een computer gewerkt te hebben. In kleine groepen van maximaal 12 deelnemers is er altijd ruimte voor vragen en persoonlijke begeleiding. Nieuwsgierigheid en motivatie volstaan als startpunt

De basis van computergebruik, Windows, bestanden, internet en e-mail, leer je in onze intensieve opleiding computer basis in meerdere sessies. Na de cursus werk je zelfstandig met de computer op de werkvloer. Met 6 maanden helpdesk stel je daarna vragen die opduiken tijdens je eerste weken.

De opleiding windows basis vormt de kern van deze cursus: je leert werken met de Windows-omgeving die in de meeste Belgische bedrijven gebruikt wordt. We bespreken ook de verschillen met macOS en Linux zodat je elk systeem beter begrijpt. De nadruk ligt op Windows omdat dit de standaard is op de meeste werkvloeren.

Basiscomputervaardigheden omvatten: Windows gebruiken en bestanden beheren, e-mail versturen en ontvangen, veilig surfen op het internet, eenvoudige documenten aanmaken in Word en bestanden opslaan en delen. Dit zijn precies de vaardigheden die we behandelen in onze opleiding basis computervaardigheden bij ECT.

De termen worden vaak door elkaar gebruikt. Een ict basisopleiding of basiscursus ict verwijst naar de fundamenten van informatica en computertechnologie. Een computercursus focust op het praktisch gebruik van de computer. Bij ECT combineren we beide: je begrijpt hoe een computer werkt én leert het direct toepassen in je dagelijkse werkcontext.

In de opleiding leer je veilig surfen: phishing-mails herkennen, sterke wachtwoorden aanmaken, updates correct beheren en veilig downloaden. Digitale veiligheid is een essentieel onderdeel van basiscomputervaardigheden in 2026, zeker op de werkvloer waar één klik op een verdachte link grote gevolgen kan hebben.

ECT Trainingscentrum biedt een van de meest praktijkgerichte opleidingen computer basis in Vlaanderen aan, bereikbaar vanuit Gent, Hasselt, Leuven en Brussel (locatie: Wilrijk). Wat ons onderscheidt: max. 12 deelnemers, come-back garantie, certificaat op naam en 6 maanden helpdesk. Schrijf je in via contact@ect.be.

Ja. ECT organiseert de opleiding computer basis ook incompany bij jou op de werkvloer. Dan passen we de oefeningen aan aan de computers en software die jullie team dagelijks gebruikt. Ideaal voor bedrijven die meerdere medewerkers tegelijk digitaal zelfredzamer willen maken. Vraag een offerte via contact@ect.be of bel 03/239.54.67.

Na de computer basisopleiding raden we de cursus Word Basis aan voor professioneel documentbeheer, of de cursus Excel Basis voor werken met cijfers en overzichten. Ook de cursus Outlook is een logische volgende stap voor efficiënt e-mailbeheer op de werkvloer. ECT biedt een volledig Microsoft 365-leerpad aan.

Absoluut. Onze opleiding is specifiek opgebouwd voor iedereen die niet met computers is opgegroeid maar ze wel dagelijks nodig heeft. Geen vakjargon, geen technische chaos, alleen praktische stappen in begrijpelijke taal. Veel deelnemers zijn ervaren medewerkers of herintreders die digitaal willen bijbenen.

Opleiding computer basis in Vlaanderen, bereikbaar vanuit heel België

ECT Trainingscentrum is gevestigd in Wilrijk (Antwerpen) en is vlot bereikbaar vanuit heel Vlaanderen. Cursisten voor de opleiding basis computervaardigheden komen uit steden zoals Gent, Brugge, Hasselt, Leuven, Mechelen en Brussel. Voldoende parkeergelegenheid en vlotte verbinding via de ring van Antwerpen.

Liever de computer basis cursus bij jou op de werkvloer? Incompany is steeds mogelijk. Contacteer ons via contact@ect.be voor een offerte op maat.

Wat na de opleiding computer basis?

Wil je ook professioneel e-mail en agenda beheren? Onze cursus Outlook is de ideale aanvulling voor een compleet digitaal vaardighedenprofiel.

Na deze opleiding werk je zelfstandig en zelfzeker met de computer op de werkvloer. Je kan:

  • Bestanden en mappen overzichtelijk beheren in Windows
  • Veilig surfen, e-mailen en documenten delen
  • Eenvoudige documenten aanmaken en afdrukken
  • Doorgroeien naar een cursus Word Basis voor professioneel documentbeheer
  • Je digitale vaardigheden uitbreiden met een cursus Excel Basis of cursus Outlook

Wil je ook werken met cijfers en overzichten? Onze cursus Excel Basis behandelt spreadsheets als aanvullende vaardigheid na de computerbasis.

ECT begeleidt je ook na de cursus: 6 maanden helpdesk via helpdesk@ect.be.

ECT Trainingscentrum, 25+ jaar expertise in IT-basisopleidingen

ECT is opgericht in 1998 en biedt al meer dan 25 jaar professionele IT-opleidingen aan in Vlaanderen. Naast de computer basisopleiding bieden we ook cursussen Word, Excel, Outlook en het volledige Microsoft 365-pakket aan, voor een compleet digitaal vaardighedenprofiel. Maximaal 12 deelnemers per groep. Vragen? Contacteer ons via contact@ect.be of 03/239.54.67.

Instructeur

Gebruiker avatar
ect_2025@wp2025
0 Student
132 Cursus
Dag: op aanvraag Avond: op aanvraag
Prijs Prijs op aanvraag
Leveringswijze Fysieke les
Capaciteit 12 Student
Niveau Beginner
Duur Levenslang

Cursusdata

Dagopleiding (09u - 16u)

Data op aanvraag

Avondopleiding (19u - 22u)

Data op aanvraag